Opinie o Nas
Poszukiwanie zabytków z wykrywaczem metali 0
Poszukiwanie zabytków z wykrywaczem metali

Detektorystyka to coraz popularniejsze hobby wśród Polaków. Ten rodzaj aktywności pozwala rozwijać wiedzę archeologiczną i zaspokajać ciekawość związaną z zagadnieniami historycznymi. W związku z tym wielu poszukiwaczy dokłada wszelkich starań, by upewnić się, że ich postępowanie jest w pełni legalne. Jak się jednak okazuje, nie jest to takie proste. Jak uzyskać pozwolenie na poszukiwanie zabytków? I jaki wykrywacz metalu dla archeologa jest najlepszy? Na te i inne pytania odpowiadamy w artykule.

czytaj całość »
Wykrywacz matali a prawo. Czy trzeba mieć zezwolenie? 0
Wykrywacz matali a prawo. Czy trzeba mieć zezwolenie?

Liczba pasjonatów detektorystyki w Polsce stale rośnie. Nie ma co się temu dziwić - przy pomocy wykrywacza metali i odrobiny chęci każdy może poczuć się jak poszukiwacz skarbów rodem z filmu przygodowego. Tego typu hobby niejednokrotnie rozwija także wiedzę historyczną i archeologiczną. Wielu początkujących detektorystów zadaje sobie jednak pytanie, czy potrzebne jest zezwolenie na wykrywacz metali i poszukiwanie przedmiotów z jego użyciem? Czy od istniejących przepisów istnieją jakieś wyjątki? I jak możemy praktykować to hobby w pełni legalnie? Jeśli Ciebie również nurtują te i inne pytania - pozostań na stronie. Wyjaśniamy najważniejsze kwestie związane z prawnym aspektem detektorystyki.

czytaj całość »
Fisher F22 czy Garrett 250? Jaki wykrywacz wybrać 0
Fisher F22 czy Garrett 250? Jaki wykrywacz wybrać

Producenci wykrywaczy metali dostarczają modele wyposażone w różne funkcje - od ogólnego działania pod wodą, po zapamiętywanie ostatnich ustawień i wyświetlanie wielu danych na wyświetlaczu LCD. To oczekiwania użytkownika są najważniejszym kryterium decyzyjnym podczas kupowania detektora, więc przed wyborem modelu zastanów się nad tym, gdzie chcesz wykorzystywać urządzenie. W tym tekście zestawiamy dwa popularne, wysokiej jakości wykrywacze - Fisher F22 9" i Garrett ACE 250, które sprawdzą się zarówno u osób bez doświadczenia, jak i u tych, które stawiają sprzętom wysokie wymagania!

czytaj całość »
Wykrywacz na militarkę - jaki wybrać? 0
Wykrywacz na militarkę - jaki wybrać?

Nie da się zaprzeczyć, że poszukiwaczy “militarki” stale przybywa. Skąd wynika popularność tego hobby? Przede wszystkim z satysfakcji, jaką dają skuteczne łowy. Dzięki udanym poszukiwaniom przez chwilę każdy może się poczuć jak archeolog lub podróżnik w czasie. Im bardziej interesująca zdobycz, tym większa frajda. Nie zapominajmy, że jednym z najciekawszych znalezisk przy użyciu wykrywacza metali była spinka do mankietu z inauguracji prezydenckiej George’a Washingtona! Ale czym właściwie jest militarka i jak się za nią zabrać? Przeczytaj artykuł, by dowiedzieć się więcej!

czytaj całość »
Gdzie szukać monet z wykrywaczem? 0
Gdzie szukać monet z wykrywaczem?

W Polsce stale przybywa tak zwanych “poszukiwaczy skarbów”, czyli detektorystów szukających różnego rodzaju metalowych artefaktów, najczęściej przy pomocy specjalnych wykrywaczy metali. Jest to niezwykle ciekawe, ale też satysfakcjonujące hobby. Do  jednej z najpopularniejszych zdobyczy należą natomiast monety. Mogą to być zarówno monety zabytkowe, czyli tak zwane numizmaty, jak również współczesne. Interesuje Cię przygoda, jaką jest poszukiwanie monet wykrywaczem metali, ale nie wiesz, jak się za to zabrać? Przeczytaj artykuł, by dowiedzieć się więcej!

czytaj całość »
Rutus Atrex 0
Rutus Atrex

Polski producent Rutus wprowadził właśnie na rynek nowy wykrywacz metali – Rutus Atrex. Sprzedaż już się rozpoczęła, występuje w dwóch wersjach Standard i Pro. Zapowiedziano nowe technologie i możliwości, których nie mają (jeszcze?) konkurenci. Plus jest najważniejsza informacja, koszt nowego wykrywacza metalu nieznacznie odbiega od poprzednika czyli modelu Alter 71.

czytaj całość »
Legalne poszukiwania wykrywaczem metali, czyli jak pozyskać zgodę na poszukiwanie zabytków od Konserwatora Zabytków 22
Legalne poszukiwania wykrywaczem metali czyli jak pozyskać zgodę na poszukiwanie zabytków od Konserwatora Zabytków

Jeżeli trafiłeś na ten artykuł to zapewne zdajesz sobie sprawę, że wedle obecnego prawa na poszukiwanie zabytków w Polsce trzeba otrzymać zgodę od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków – nawet jeżeli poszukiwania planujemy na swoim gruncie.  

Cały proces mimo, że wydaje się bardzo skomplikowany (i po części taki jest) jest możliwy do ogarnięcia przez każdego, a nasz artykuł krok po kroku poinstruuje jak złożyć gotowy wniosek.

czytaj całość »
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Zadzwoń do Nas!:

Telefon: 795 970 990

Email: biuro@detect.pl

więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl
;
Sklep internetowy Shoper.pl