Opinie o Nas
do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Zadzwoń do nas 795 970 990.

 
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Produkt dnia
Nokta Makro Simplex
Nokta Makro Simplex
1 299,00 zł
szt.
Quest Q30
Quest Q30
1 329,00 zł
szt.
Garrett Ace APEX
Garrett Ace APEX
2 199,00 zł
szt.

Promocje
Nokta Makro Multi Kruzer + Dodatkowa Cewka + Akcesoria
Nokta Makro Multi Kruzer + Dodatkowa Cewka + Akcesoria
4 199,00 zł 3 299,00 zł
szt.
Nokta Makro Anfibio Multi 5/14/20 kHz  + Dodatkowa Cewka + Akcesoria
Nokta Makro Anfibio Multi 5/14/20 kHz + Dodatkowa Cewka + Akcesoria
4 699,00 zł 3 999,00 zł
szt.
Garrett ACE 400i + Pro-Pointer AT
Garrett ACE 400i + Pro-Pointer AT
2 398,00 zł 1 989,00 zł
szt.
Garrett ACE 300i + Pro-Pointer AT
Garrett ACE 300i + Pro-Pointer AT
1 988,00 zł 1 579,00 zł
szt.
Garrett AT Pro + Pro-Pointer AT
Garrett AT Pro + Pro-Pointer AT
3 478,00 zł 2 819,00 zł
szt.
Garrett AT MAX + Pro-Pointer AT Z-Lynk
Garrett AT MAX + Pro-Pointer AT Z-Lynk
4 358,00 zł 3 699,00 zł
szt.
Producenci
Płatności

Detect kup na raty


 

Kontakt

DETECT

Kraśnięta 11
80-177 Gdańsk
woj. pomorskie
NIP: 957-075-73-54

tel. +48 795 970 990
e-mail: biuro@detect.pl

 

Baner Raty 0% na wykrywacze metali

Słownik pojęć


Słownik pojęć - tłumaczy Minelab

Przewodność
Przewodność odnosi się do wartości natężenia prądu, jaki może płynąć w obiekcie. Ilustracja przewodności pokazuje, jak prąd elektryczny wzbudzony przez pole elektromagnetyczne z wykrywacza metali płynie w monecie o wysokiej przewodności.

FeCo
Dyskryminacja jest to zdolność identyfikowania zakopanych obiektów w oparciu o ich przewodność i/lub właściwości ferromagnetyczne. W oparciu o pomiar tej właściwości można określić, czy obiekt jest wartościowy, czy nie, więc poświęcamy mniej czasu na wykopywanie śmieci.

Pole elektromagnetyczne
Pole elektromagnetyczne jest polem fizycznym generowanym przez naładowane elektrycznie metalowe obiekty. To pojęcie odnosi się zarówno do fal nadawanych przez cewkę wykrywacza, jak i fal odbieranych pochodzących od obiektu. Ilustracja pola elektromagnetycznego przedstawia fale nadawane przez cewkę (niebieskie) i odbierane, które pochodzą od obiektu (żółte).

Materiały ferromagnetyczne
Materiały/obiekty ferromagnetyczne zawierają żelazo i dlatego są przyciągane przez magnes, np. końskie podkowy, gwoździe, puszki. Ilustracja materiału ferromagnetycznego przedstawia gwóźdź przyciągany przez magnes. Wiele naturalnych i wytworzonych przez człowieka obiektów zawiera żelazo. Większość z nich to śmieci, jednak niektóre mogą być wartościowymi artefaktami.

Częstotliwość
Częstotliwość wykrywacza metali odnosi się do szybkości, z jaką wysyła on sygnały do gruntu. Częstotliwość jest mierzona w hercach (Hz). Pewne częstotliwości nadają się do wykrywania określonych obiektów lepiej niż inne, np. wysokie częstotliwości służą do szukania bardzo małych obiektów, podczas gdy niskie do dużych obiektów położonych głęboko.

Mineralizacja gruntu
Mineralizacja gruntu odnosi się do minerałów naturalnie występujących w gruncie, które wpływają na wydajność wykrywacza metali. Występują dwa główne rodzaje mineralizacji gruntu. Pierwszy wynika z występowania cząsteczek żelaza i może być rozpoznany przez czerwony kolor gruntu. Drugi wynika z występowania soli, tak jak na plażach nadmorskich. Mineralizacja wynikająca z występowania żelaza powoduje, że grunt staje się magnetyczny, a mineralizacja solna — że staje się przewodzący. Obie postacie mineralizacji gruntu mogą generować fałszywe sygnały, które maskują obiekty. Ilustracja mineralizacji gruntu przestawia minerały w gruncie wytwarzające sygnały odbierane przez pole elektromagnetyczne wykrywacza metali.

Eliminacja zakłóceń
Eliminacja szumów jest funkcją wykrywacza metali, która przesuwa jego częstotliwość lub częstotliwości robocze, aby zmniejszyć efekt szumów elektromagnetycznych pochodzących od środowiska, ze źródeł takich jak linie wysokiego napięcia, nadajniki telefonii komórkowej i inne wykrywacze metali.

Materiały nieferromagnetyczne
Materiały nieferromagnetyczne nie zawierają żelaza. Wartościowe obiekty to monety, złote pierścienie i miedziane artefakty. Śmieci to nakrętki od butelek, zawleczki od puszek i folia aluminiowa.

Obiekt
Obiektem jest każdy metalowy element, który może być wykryty przez wykrywacz metali. Obiekt może być wartościowy, tak jak moneta, lub może być śmieciem – jak zakrętka od butelki.

Identyfikator obiektu
Numeryczne i dźwiękowe identyfikatory obiektów są generowane przez wykrywacz, aby umożliwić identyfikację obiektów w oparciu o ich właściwości przewodzące i/lub ferromagnetyczne.

Próg czułości
Próg czułości to ciągły sygnał dźwiękowy wydobywający się z wykrywacza. Gdy próg czułości stanie się „pusty”, wskazuje to wykrycie dyskryminowanego/odrzucanego obiektu.


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl
Sklep internetowy Shoper.pl