Opinie o Nas
Częstotliwość wykrywacza metali 0
Częstotliwość wykrywacza metali

Powodzenie Twoich poszukiwań ukrytych pod ziemią skarbów zależy do pewnego stopnia od łutu szczęścia. Nie musisz jednak liczyć wyłącznie na przypadek! Szczęściu warto pomóc, odpowiednio ustawiając częstotliwość wykrywacza metali. Jak ustawić ten parametr w zależności od rodzaju gleby i głębokości poszukiwań?

Czym jest częstotliwość w wykrywaczu metali? Co za nią odpowiada?

Aby zrozumieć, jakie znaczenie dla skuteczności poszukiwań ma częstotliwość, warto najpierw dowiedzieć się, jak działa wykrywacz metali. Wykrywacze są wyposażone w cewki (cewki do wykrywacza znajdziesz również w naszym sklepie), które emitują fale elektromagnetyczne do gleby. Gdy fale napotykają obiekt o innej gęstości niż gleba, to wyraźny sygnał, że może się tam znajdować metalowy przedmiot.

Rodzaje wykrywaczy metali w zależności od częstotliwości

Jeśli zamierzasz poszukiwać metalowych przedmiotów amatorsko i nie chcesz wydawać dużo pieniędzy na sprzęt, wystarczy Ci wykrywacz jednoczęstotliwościowy. W takim urządzeniu nie masz możliwości zmiany częstotliwości fal elektromagnetycznych. Nie oznacza to jednak, że poszukiwania będą nieefektywne – za pomocą wykrywacza jednoczęstotliwościowego również możesz znaleźć cenne przedmioty. Będziesz mieć jednak ograniczone możliwości, jeśli chodzi o dostosowywanie częstotliwości wykrywacza metali do stopnia mineralizacji gleby czy rodzaju poszukiwanych przedmiotów.

Jeśli zamierzasz na poważnie zająć się poszukiwaniami, warto zainwestować w wykrywacz wieloczęstotliwościowy. Funkcja zmiany częstotliwości ułatwi Ci poszukiwanie drobnych przedmiotów czy przeczesywanie tzw. gleb magnetycznych, np. czerwonych piasków, skalistych lub gliniastych terenów.

Jak częstotliwość wykrywacza metali wpływa na skuteczność poszukiwań?

Wiesz już, że częstotliwość fal elektromagnetycznych to podstawowy parametr wykrywacza metali. Jak ustawić częstotliwość, aby poszukiwania były skuteczne?

To, w jaki sposób rozchodzą się fale w glebie, jest uzależnione od jej składu i stopnia mineralizacji. Częstotliwość wykrywacza metali powinna być także ustawiona odpowiednio w zależności od tego, jakiego rodzaju przedmiotów zamierzasz szukać (ważny jest stop metali, z jakiego zostały wykonane).

Fale o wysokiej częstotliwości najlepiej nadają się do przeczesywania gleb o niskiej mineralizacji, a także do poszukiwania drobnych, położonych płytko przedmiotów. W ten sposób możesz znaleźć np. monety lub biżuterię. Jeśli chcesz sprawdzać teren z glebą zmineralizowaną w wysokim stopniu i poszukiwać przedmiotów położonych głębiej, lepiej będzie ustawić w wykrywaczu niską częstotliwość.

Jak ustawić częstotliwość w wykrywaczu metali?

Jak ustawić częstotliwość wykrywacza metali, gdy nie wiesz, z jakim rodzajem gleby masz do czynienia? Pomocne będzie wówczas określenie, jakiego rodzaju przedmiotów zamierzasz poszukiwać. Jeśli zależy Ci przede wszystkim na dobrej zabawie i będziesz cieszyć się każdym znalezionym drobiazgiem, możesz wybrać wysoką częstotliwość wykrywacza metali. Wówczas urządzenie będzie miało nieco mniejszy zasięg, za to będzie pracowało bardziej precyzyjnie. Jeśli marzy Ci się znalezienie cennych, zabytkowych przedmiotów czy militariów z czasów II wojny światowej, musisz szukać głębiej. Wówczas musisz wiedzieć, jak ustawić wykrywacz metali tak, by jego zasięg był jak największy. Do głębokich poszukiwań najlepiej sprawdzą się niskie częstotliwości.

Niektóre wykrywacze metalu możesz automatycznie ustawić na poszukiwanie złota lub innych metali. Służy do tego funkcja dyskryminacji. Po jej włączeniu wykrywacz metali będzie ignorował niektóre przedmioty, np. te wykonane z żelaza. Producenci wykrywaczy ułatwiają także zadanie mniej zaawansowanym użytkownikom, umożliwiając pracę na wielu częstotliwościach na raz - do poszukiwania określonych rodzajów przedmiotów: monet, biżuterii i innych. Taką funkcję znajdziesz w urządzeniach marki Garrett, XP, Minelab, Nokta Makro.

Jak głęboko działa wykrywacz metali?

Producenci określają najczęściej maksymalny zasięg wykrywacza metali. Ten parametr zależy jednak nie tylko od wybranej częstotliwości, ale także od stopnia mineralizacji gleby.

To, jak głęboko działa wykrywacz metali, będzie także zależało od wielkości i kształtu przedmiotu. Dobrej jakości wykrywacz jest w stanie wykryć monety i inne drobiazgi na głębokości około 25-30 cm, ale w przypadku dużych przedmiotów (np. militariów) maksymalny zasięg to nawet 180 cm w głąb ziemi. Znacznie łatwiej niż pozostaje wyszukuje się także przedmioty o określonym kształcie: płaskie i okrągłe oraz wykonane z metali o wysokich właściwościach przewodzących.

Wiesz już, od czego zacząć przygodę z poszukiwaniem skarbów pod ziemią? Pamiętaj, by zaopatrzyć się także w odpowiednie akcesoria do wykrywacza metali:

Komentarze do wpisu (0)

Zadzwoń do Nas!:

Telefon: 795 970 990

Email: biuro@detect.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl
;
Sklep internetowy Shoper.pl