Opinie o Nas
Wykrywacz metali do wody - zasady podwodnego wykrywania skarbów 0
Wykrywacz metali do wody - zasady podwodnego wykrywania skarbów

Czy wykrywacz metali jest legalny?

Samo posiadanie urządzenia, jakim jest wykrywacz metali, jest legalne. Podobnie jest z jego wykorzystaniem w praktyce, jednak nie we wszystkich przypadkach! Pinpointery i wykrywacze są szczególnie często wykorzystywane latem, na plażach. Nie trzeba mieć na nie pozwolenia i w zasadzie można swobodnie przeczesywać piasek w poszukiwaniu skarbów. Jednak jeżeli chcesz zajmować się tym regularnie i przenieść obszar swoich działań na teren śródlądowy, czyli np. płycizny przy zbiornikach wodnych – podobno powinieneś zgłosić się z wnioskiem do konserwatora zabytków, by otrzymać pozwolenie na wykonywanie poszukiwań. Ale, czy na pewno?

Prawo nie jest w tej kwestii jednoznaczne. Wyżej przytoczony obowiązek dotyczy bowiem poszukiwania zabytków, a nie innych przedmiotów. Co więcej, polskie prawo nie definiuje jednoznacznie, co można uznać za zabytek, a co nim nie jest. Można zatem przyjąć, że jeżeli wykrywacz metali do wody pomoże Ci odszukać pieniądze, czy zagubioną biżuterię – nie musisz ubiegać się o pozwolenie. Prawo daje w tym miejscu całkiem spore pole do interpretacji.

Wykrywanie metali w wodzie, co musisz wiedzieć?

Wykrywanie metali pod wodą jest bardziej skomplikowane niż na lądzie. To, jakim urządzeniem będziesz dysponować, ma bardzo duży wpływ na jakość i skuteczność poszukiwań. Wpływ na efekty Twojej pracy mają bowiem różne czynniki zewnętrze, takie jak np.:

  • prądy wodne,

  • warunki atmosferyczne,

  • poziom zasolenia,

  • poziom zanieczyszczenia,

  • temperatura wody.

Z uwagi na powyższe, wykrywanie metali pod wodą wymaga nie tylko odpowiedniego sprzętu, jakim są profesjonalne wykrywacze metali do wody, ale i większego doświadczenia, które możesz nabyć rozpoczynając poszukiwania na lądzie.

Wykrywacz metali do wody — zasady podwodnego szukania skarbów

Linia brzegowa i płycizny nad morzem, rzeką i nad jeziorem to miejsca bardzo obiecujące dla poszukiwacza. W płytkiej wodzie nader często można znaleźć biżuterię, która potrafi ześlizgnąć się z palca lub zerwać z szyi w czasie aktywności (np. skoków z pomostu do wody). Jednak musisz wiedzieć, że są to jednocześnie miejsca najtrudniejsze do poszukiwań i wymagające od Ciebie wyposażenia się w specjalny wykrywacz metali do wody. Aby znaleźć „skarb" w wodzie powinno się:

  • Wybrać porę dnia, w której gwar bawiących się dzieci lub turystów ucichnie.

  • Znaleźć miejsce stosunkowo mało zanieczyszczone, ale często uczęszczane.

  • Wybrać spokojny dzień bez dużych fal – najlepiej bezwietrzny.

  • Nauczyć się dźwięków Twojego wykrywacza metali do wody.

Ta ostatnia kwestia jest nader istotna. W pierwszej kolejności warto poznać zasady reagowania Twojego detektora na określone cele. Wydawane przez niego dźwięki pomogą Ci lepiej oszacować bliskość drobnego przedmiotu, bez konieczności wyciągania wykrywacza co chwila z wody. To właśnie z uwagi na konieczność wyostrzenia ucha na wydawane dźwięki – poszukiwanie skarbów najlepiej zaplanować na świt lub późny wieczór.

Pinpointery i ich zastosowanie

Każdy szanujący się „odkrywca” bardzo dużą uwagę przykuwa do sprzętu, jakim będzie się posługiwał. To, jaki model wybierze, będzie miało przecież wpływ na skuteczność poszukiwań, a co za tym idzie – szybszy zwrot inwestycji! Pinpointer służy do dokładnej weryfikacji wykopanych wcześniej dziur. Co więcej wykrywacz metali do wody – można wykorzystać go zarówno na lądzie, jak i pod wodą! To właśnie z uwagi na jego skuteczność w podziemnej pracy i lokalizowaniu przedmiotów znajdujących się pod powierzchnią, pinpointery nazywa się nieoficjalnie krecikami. Nowoczesne urządzenia mogą być proste lub bardziej zaawansowane, wzbogacone o funkcje takie, jak np. alarm, możliwość swobodnej regulacji poziomów czułości sprzętu, dźwięk, dodatkowe wibracja, a także opcje odporności na wodę. Najlepszy pinpointer będzie lekki i wygodny w użyciu.

Wodoodporny wykrywacz metali i pinpointer do stosowania pod wodą mogą być nieco droższe od klasycznych wykrywaczy, ale dają ogromną przewagę w poszukiwaniach. Z uwagi na fakt, że poszukiwanie skarbów pod wodą nie jest tak popularne, jak to na lądzie, a także okoliczności, w jakich może dojść do zgubienia biżuterii – inwestycja w lepszy sprzęt jest wart przemyślenia. Wykrywanie metali w płytkiej i nieco głębszej wodzie odbywa się w podobny sposób, jak to na lądzie – z tą różnicą, że wymaga od poszukiwacza większego doświadczenia i nierzadko – lepszego przygotowania pod kątem osprzętu i akcesoriów. Niemniej jednak wykrywanie metali pod wodą pomoże Ci przenieść swoje poszukiwania na nowy, bardziej obiecujący pod kątem ewentualnych znalezisk, poziom!

Komentarze do wpisu (0)

Zadzwoń do Nas!:

Telefon: 795 970 990

Email: biuro@detect.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl
;
Sklep internetowy Shoper.pl