Opinie o Nas
Rutus Atrex 0
Rutus Atrex

Polski producent Rutus wprowadził właśnie na rynek nowy wykrywacz metali – Rutus Atrex. Sprzedaż już się rozpoczęła, występuje w dwóch wersjach Standard i Pro. Zapowiedziano nowe technologie i możliwości, których nie mają (jeszcze?) konkurenci. Plus jest najważniejsza informacja, koszt nowego wykrywacza metalu nieznacznie odbiega od poprzednika czyli modelu Alter 71.

Konstrukcja wykrywacza metali Rutus Atrex oparta jest na sztycy w kształcie litery S z przedłużoną rękojeścią. Pod podłokietnikiem znajduje się masywna komora baterii (standard dla wykrywaczy metali Rutus). Cewka z zintegrowaną osłoną. Ekran jest kolorowy przez co mamy wyjątkową czytelność i bardzo dobry kontrast. Atrex jest gotowy do współpracy z nowym odbiornikiem OS-2 który umożliwia bezprzewodową łączność ze słuchawkami. Okrągła cewka DD 11'' w wersji czarnej lub białej (wyjaśnienie pod koniec tekstu). Niestety, wykrywacz metalu prócz cewki nie jest wodoodporny.

Nowe technologie i możliwości

Nowy wykrywacz metali pozwala teraz użytkownikowi na wybór oprogramowania. Są dwa z nich, Basic (Standard) i Advanced (Expert). Oprogramowanie układowe jest zmieniane bezprzewodowo za pośrednictwem komputera. Domyślnie jest to wersja Advance wersję Basic można pobrać ze strony.

Ważne wyjaśnienie. Brak aplikacji na smartfona. Ale według producenta pracują nad tym i być może w przyszłości właściciel będzie mógł zmienić oprogramowanie z telefonu.

Główną cechą nowości będzie Multifiltr. A jego opis brzmi ciekawie. Funkcja wykorzystuje algorytm, który cały czas zapamiętuje sygnał z ziemi na kilkadziesiąt milisekund przed odpowiedzią. W trudnej sytuacji, gdy odpowiedź od celu jest słabsza niż sygnał z ziemi, można odjąć wpływ ziemi. Ta metoda pozwala nie tracić głębokości, a co najważniejsze rozróżniać na najtrudniejszych glebach.

Jak podaje producent, Multifiltr przeszedł wiele testów i potwierdził wszystkie teorie rozwojowe.

Kolejną innowacją zapowiedzianą w wykrywaczu metali Rutus Atrex jest absolutna wydajność w wodzie. Chodzi o całkowitą neutralizację wpływu wody na sygnał. I nie maskowanie problemu, ale wykluczenie wody z obliczeń. Z Atrexem możesz chodzić po mokrych plażach, bagnach i torfowiskach jak po suchym piasku.

To nie wszystko. Dodano wizualizację zakłóceń. Teraz, wybierając mniej zaszumiony kanał, możesz wstępnie ocenić jego stabilność.

Rutus Atrex Standard oraz Pro

Aby rozwiać wątpliwości i pytania na temat różnić wersji Standard i Pro informujemy iż modele różnią się tylko cewką i wagą, biała cewka dedykowana jest użytkownikom którzy częściej będą korzystać z trybu statycznego i tylko w tym trybie da przewagę nad cewką czarną. Należy tez pamiętać iż Atrex z cewką białą jest cięższy o 145 gram.

Ceny kształtują się następująco Rutus Artex Standard 2990,00 zł ,natomiast Rutus Atrex Pro 3090,00 zł.

 

Komentarze do wpisu (0)

Zadzwoń do Nas!:

Telefon: 795 970 990

Email: biuro@detect.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl
;
Sklep internetowy Shoper.pl