Opinie o Nas
Co to jest magnes neodymowy i jak z niego korzystać 0
Co to jest magnes neodymowy i jak z niego korzystać

Zastanawiasz się co to jest magnes neodymowy? Co wyróżnia go na tle innych magnesów i do czego się przyda? W tym artykule poznasz odpowiedzi na te pytania. Poznasz niezwykłe właściwości tego magnesu i dowiesz się jak korzystać z niego podczas poszukiwań.

Co to jest magnes neodymowy? Do czego służy?

To najsilniejszy rodzaj magnesu na świecie, który może udźwignąć ciężar ponad 1000 razy cięższy niż waga magnesu. Oznacza to, że mając magnes neodymowy o wadze np. 50 g możesz podnosić ciężary o masie nawet 50 kg. Oczywiście  takie osiągi możliwe są tylko w idealnych warunkach.

Magnesy neodymowe powstają z neodymu, żelaza i boru. Mogą także być stosowane różne domieszki. Produkuje się je poprzez prasowanie sproszkowanych komponentów w podwyższonej temperaturze, w polu magnetycznym.

Ze względu na wysoką siłę przyciągania wykorzystywane są m.in. w urządzeniach elektronicznych. Mogą być także używane także do poszukiwań. Pomogą znaleźć zagubione przedmioty. Magnes neodymowy uzupełni, a nawet zastąpi wykrywacz metali w poszukiwaniach pod wodą.

Czym się różni magnes neodymowy od zwykłego?

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że istnieją różne rodzaje magnesów, które powstają z różnych surowców, co wpływa na ich właściwości, takie jak siła przyciągania, czy też wytrzymałość.

Oprócz neodymowych wyróżniamy m.in. magnesy ferrytowe. Warto wspomnieć także o elektromagnesach, które do działania potrzebują prądu.

Magnes neodymowy wyróżnia się niezwykłą siłą przeciągania, ale jednocześnie ma stosunkowo niewielką wytrzymałość, przez co łatwo się kruszy i pęka. Z kolei popularne magnesy ferrytowe są znacznie wytrzymalsze, natomiast przyciągają z mniejszą siłą.

Jak zawiązać magnes neodymowy do poszukiwań?

Gdy chcesz prowadzić poszukiwania za pomocą magnesu neodymowego, to musisz go przede wszystkim odpowiednio przymocować, tak żeby nie doszło do przypadkowego rozwiązania liny. Najczęściej do zawiązania magnesu stosuje się węzeł typu beczka. Natomiast do przymocowania liny do magnesu najlepszym wyborem jest karabińczyk.

Gdzie szukać magnesem neodymowym?

Poszukiwanie magnesem neodymowym doskonale sprawdzi się w zbiornikach wodnych. Doskonałym wyborem są rzeki, strumienie, studnie, a nawet rowy. Na dnie najczęściej można spotkać złom i śmieci, jednak trafiają się także prawdziwe skarby.

Ponadto pamiętaj, że przy poszukiwaniu magnesami obowiązują Cię takie same przepisy, jak podczas korzystania z wykrywacza metali, czyli potrzebujesz pozwolenia, chyba że przeszukujesz np. plaże.

Podsumowanie: magnesy neodymowe co to jest i jak z nich bezpiecznie korzystać?

Magnesy neodymowe to niezwykle silny rodzaj magnesu, który sprawdzi się m.in. podczas poszukiwań metali. Żeby z nich skutecznie korzystać, trzeba zawiązać mocny i profesjonalny węzeł. Niezbędny jest także wybór odpowiedniego magnesu (nie powinien być zbyt lekki i zbyt ciężki).

Ponadto pamiętaj o ich bezpiecznym przechowywaniu – magnesów nie trzymaj zbyt blisko siebie. Złączone, duże magnesy są niemożliwe do oddzielenia gołymi rękami.

Komentarze do wpisu (0)

Zadzwoń do Nas!:

Telefon: 795 970 990

Email: biuro@detect.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl
;
Sklep internetowy Shoper.pl