Opinie o Nas
Jak obsługiwać wykrywacz metali? 0
Jak obsługiwać wykrywacz metali?

Kupiłeś lub planujesz zakup wykrywacza metali? “Szukanie skarbów” to bardzo satysfakcjonujące hobby, jednak początki bywają ciężkie. Jak obsługiwać wykrywacz metali i o czym pamiętać podczas poszukiwań? W tym artykule poznasz odpowiedzi na te pytania.

Wykrywacz metalu instrukcja obsługi – zacznij od zapoznania się z zaleceniami producenta

Gdy przejrzysz dostępne wykrywacze metali, wybierzesz i zamówisz konkretny model, to koniecznie zapoznaj się z instrukcją. Tam dokładnie opisane są wszystkie możliwości i funkcje urządzenia, a także przydatne akcesoria.

W naszym sklepie znajdziesz m.in. cewki do wykrywacza, a także pokrowce do wykrywaczy metali oraz inne akcesoria, które pozwolą komfortowo i wygodnie używać urządzenia, a także transportować je na długie podróże.

W razie pytań lub wątpliwości warto poszukać wsparcia w sieci – społeczność miłośników wykrywaczy jest bardzo pomocna.

Wykrywacz metalu instrukcja – odpowiednio ustaw sprzęt

Obsługa wykrywacza metali jest bardzo prosta – wystarczy włączoną sondę trzymać równolegle do gruntu, możliwie najniżej. Należy także uzbroić się w cierpliwość – nierzadko potrzeba całego dnia, żeby trafić na coś ciekawego.

Zanim zaczniesz poszukiwania, niezbędne jest odpowiednie ustawienie sprzętu. Przykładowo wyższe częstotliwości są dobre do szukania przedmiotów bliżej powierzchni. Jednocześnie wtedy wykrywacz jest czuły, dzięki temu może wykrywać nawet drobne elementy.

Z kolei niskie częstotliwości penetrują grunt znacznie głębiej. Jednak mają problem ze zlokalizowaniem niewielkich przedmiotów, takich jak monety.

Dobrej klasy urządzenia są w stanie rozpoznać surowiec, z jakiego jest wykonane znalezisko, co pozwala ograniczyć poszukiwania np. tylko do złota. Podczas poszukiwań z pewnością przydadzą Ci się słuchawki do wykrywacza metali.

Co robić ze znaleziskami? O czym pamiętać podczas poszukiwań?

Należy przede wszystkim używać wykrywaczy w legalny sposób. W Polsce nie można wykorzystywać ich do poszukiwania zabytków. Dlatego najczęściej używa się wykrywaczy na publicznych plażach.

Jeśli chcesz przeszukiwać inne tereny, to warto skontaktować się z Urzędem Ochrony Zabytków i złożyć wniosek o zezwolenie. Uzyskanie zgody na poszukiwanie nie jest trudne, a masz pewność, że unikniesz kary.

Ponadto odpowiednio wybieraj miejsca do poszukiwań. Należy uważać przede wszystkim na niewybuchy. Dlatego unikaj miejsc, gdzie miały miejsce istotne i duże walki podczas drugiej wojny światowej. A jeśli trafisz na jakiś niewypał, to możliwie najszybciej powiadom służby i oznacz teren np. taśmą lub palikami.

Natomiast jeśli znajdziesz przedmioty, które mogą zostać uznane za zabytek, to niezbędne jest powiadomienie konserwatora zabytków. Podczas poszukiwań z pewnością trafisz także na wiele śmieci. Mile widziane jest zebranie ich ze sobą i wyrzucenie do kosza.

A jeśli szukasz wysokiej jakości urządzeń, to odwiedź nasz sklep. Znajdziesz u nas akcesoria do wykrywacza metali.

 

Komentarze do wpisu (0)

Zadzwoń do Nas!:

Telefon: 795 970 990

Email: biuro@detect.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl
;
Sklep internetowy Shoper.pl