Opinie o Nas
Jak szukać bursztynu nad morzem? 1
Jak szukać bursztynu nad morzem?

Bursztyn to piękny i szlachetny kamień. Jest powszechnie stosowany w jubilerstwie. Szukanie bursztynu to pomysł na ciekawe spędzenie wolnego czasu, a także na dodatkowy zarobek. Powstaje pytanie jak szukać bursztynu nad morzem? Czego potrzebujesz, żeby rozpocząć poszukiwania? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule.

Gdzie i jak szukać bursztynu nad morzem?

W poszukiwaniach bursztynu z pewnością przyda się szczęście. Jednak można zwiększyć swoje szanse na udane znaleziska, działając w odpowiedni i przemyślany sposób. W Polsce najlepiej szukać bursztynu nad Bałtykiem.

Co do zasady zbierać bursztyn nad Bałtykiem możesz na każdej plaży. W sieci znajdziesz wiele opinii na temat popularnych miejsc, możemy do nich zaliczyć z pewnością Wyspę Sobieszewską, Mikoszewo, Jantar, Stegnę i Ustkę. Jednocześnie wielu poszukiwaczy bursztynu decyduje się na popularne miejsca. Dlatego łatwiejsze może być znalezienie kamieni szlachetny w mniej uczęszczanych miejscach

Duże znaczenie ma także okres. Bursztyn na plaży najłatwiej znaleźć po sztormach, w czasie silnych wiatrów. Wtedy morze wyrzuca na brzeg różnego rodzaju patyki, śmieci i odpadki, a wraz z nimi może pojawić się także bursztyn.

Jak szukać bursztynu na plaży? Przede wszystkim trzeba robić to ręcznie. Nie wolno do tego używać żadnych kopiących maszyn. Dodatkowo pomocna jest latarka UV do bursztynu – pozwoli szybciej dostrzec ukryte w piasku bryłki.

Jak szukać bursztynu na plaży?

Szukanie bursztynu na plaży może być przyjemnym sposobem spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Oto kilka wskazówek, jak najlepiej szukać kamieni:

  • Odpowiedni czas i miejsce – to są kluczowe czynniki, które ułatwiają znalezienie bursztynu. Dzięki temu znacznie łatwiej jest znaleźć kamienie.
  • Cierpliwość – poszukiwania kamieni szlachetnych wymagają czasu. Nie od razu znajdziesz ciekawe okazy. Co więcej, twoje pierwsze poszukiwania mogą zakończyć się fiaskiem, bez żadnych znalezisk.
  • Sprzęt – podstawowym narzędziem poszukiwaczy jest latarka UV. Pozwala ona dostrzec i rozpoznać prawdziwy bursztyn.
  • Pora dnia – poszukiwania w ciągu dnia wymagają dużej spostrzegawczości. Znacznie łatwiej znajdziesz kamienie wieczorem, pomoże w tym latarka UV.

Szukanie kamieni na plaży jest ciekawym hobby, jednocześnie niezbędna jest cierpliwość. Z każdą, kolejną wyprawą szanse na znalezienie bursztynu rosną.

Jak rozpoznać bursztyn na plaży?

Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z szukaniem bursztynu na polskich plażach, to musisz dowiedzieć się jak odróżniać go od zwykłych kamieni oraz też imitacji.

Jeśli decydujesz się w ciągu dnia na spacer po plaży w poszukiwaniu bursztynu, to musisz wykazać się spostrzegawczością. Najłatwiej po prostu zbierać wszystkie kamienie, które wyglądem przypominają skarb Bałtyku i następnie w domu przeprowadzić dalsze eksperymenty.

Jak można to zrobić? Bursztyn powinien pływać w osolonej wodzie. Najbezpieczniej zrobić ten test w domu np. w szklance lub garnku.

Ponadto bursztyn to bardzo stara i utwardzona żywica drzew. Dzięki temu nie jest odporny na wysokie temperatury tak, jak inne kamienie szlachetne. Rozgrzana igła powinna bez problemu przebić prawdziwy kamień i uwolnić charakterystyczny zapach żywicy.

W rozpoznaniu bursztynu pomaga także latarka UV. Bursztyn posiada fluorescencyjne właściwości. Wiele osób może się zastanawiać czy bursztyn świeci w ultrafiolecie. Nie do końca jest to prawdą. W rzeczywistości odbija światło. Natomiast pozwala z łatwością odróżnić bursztyn od zwykłych kamieni.

Tę właściwość wykorzystują także poszukiwacze bursztynu – latarki UV ułatwiają dostrzeżenie kamieni szlachetnych na plaży. Dlatego wiele doświadczonych osób wybiera się na szukanie kamieni szlachetnych na plaży wieczorem, po zmroku.

Jaka latarka UV do bursztynu?

W poszukiwaniu bursztynu bardzo pomocne są latarki UV. Ułatwiają one szukanie kamieni szlachetnych nad brzegiem morza.

Wybierając latarkę UV, zwróć uwagę na kilka istotnych elementów:

  • Moc – im jest ona większa, tym silniej świeci latarka. Zwiększa to jej zasięg, co pozwala efektywnie przeczesywać plażę. Do poszukiwań wystarczy latarka o mocy do 60W.
  • Zasięg – określa na jaką odległość może świecić latarka.
  • Długość fali świetlnej – najlepiej wybrać latarkę UV z długością fali między 395 a 410 nanometrów.
  • Czas pracy na baterii – im dłuższy, tym lepiej, ponieważ nie trzeba często wymieniać akumulatora.

Jeśli zastanawiasz się, jaka latarka na bursztyn jest najlepszym wyborem, to sprawdź ofertę naszego sklepu. Znajdziesz u nas także inne akcesoria ułatwiające poszukiwania. A jeśli spodoba Ci się szukanie skarbów, to zobacz wykrywacze metali dostępne w naszym asortymencie.

Komentarze do wpisu (1)

9 stycznia 2024

Dzięki za obszerną informację Właśnie w lutym wybieram się do Ustki do sanatorium i mam zamiar szukać bursztynow ,może trafi mi się jakiś ładny okaz Pozdrawiam

Zadzwoń do Nas!:

Telefon: 795 970 990

Email: biuro@detect.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl
;
Sklep internetowy Shoper.pl