Opinie o Nas
Jak ustawić wykrywacz metali? 2
Jak ustawić wykrywacz metali?

Częstotliwość wykrywacza metali

Najbardziej podstawowy parametr detektora to częstotliwość pracy, czyli liczba fal elektromagnetycznych wysyłanych do gleby. Częstotliwość w przypadku niektórych wykrywaczy metali jest regulowana. Na rynku dostępne są detektory o częstotliwości od 3-80 kHz (kiloherce), co oznacza, że fale emitowane w wykrywaczach metali mogą mieć wysoką i niską częstotliwość. Fale o wysokiej częstotliwości są przydatne przy poszukiwaniach wyjątkowo drobnych przedmiotów na glebach, które nie są za bardzo zmineralizowane. Dzięki tym falom, najczęściej znajduje się monety czy biżuterię. Fale o niskiej częstotliwości wykorzystuje się przy głębszych poszukiwaniach. Sprzyjają znalezieniu większych przedmiotów - w tym militariów.

Jak ustawić wykrywacz metali na złoto?

Zastanawiasz się jak ustawić wykrywacz metali na złoto? Detektory mają mniej lub bardziej rozbudowaną funkcję dyskryminacji, czyli zdolności identyfikowania napotkanych przedmiotów na podstawie ich przewodności lub właściwości ferromagnetycznych. W praktyce oznacza to, że podczas poszukiwania złota możesz tak ustawić wykrywacz, aby np. ignorował żelazo. Odpowiada za to funkcja maskowania/odrzucenia żelaza. Oprócz niej w detektorach są też opcje:

  • zmiennej dyskryminacji do regulowania jej poziomu, 
  • dyskryminacji wybiórczej do określania akceptacji lub odrzucenia konkretnych typów obiektów, 
  • smartfind - zaawansowane rozwiązanie, w którym identyfikacja przedmiotów pokazywana jest na dwuwymiarowym wyświetlaczu.

Działanie detektora a maksymalny zasięg - od czego zależy?

Tak jak każdy poszukiwacz skarbów z pewnością chcesz wykrywać przedmioty na jak największej głębokości . Wpływa jednak kilka czynników. Pierwszym z nich jest stopień mineralizacji gruntu - jeżeli gleba jest słabo zmineralizowana, to szansa na wykrycie obiektu na dużej głębokości wzrasta. I odwrotnie - w ziemiach o wysokim stopniu mineralizacji, trudniej jest wykryć głęboko zakopane rzeczy. Ale znaczenie mają też inne cechy. Na większej głębokości łatwiej jest wykryć:

  • duże przedmioty,
  • obiekty o okrągłych kształtach - np. monety i pierścienie, 
  • obiekty ułożone poziomo, 
  • przedmioty o wysokiej przewodności - np. srebro. 

O tym jak głęboko działają poszczególne detektory informują najczęściej producenci. W sklepie internetowym DETECT znajdziesz wykrywacze metali ze szczegółowymi opisami technicznymi, dzięki którym dopasujesz wykrywacz do swoich oczekiwań. Częstotliwość wykrywacza metali, ustawienie na złoto czy świadomość działania na płytkim i głębokim terenie, pomagają sprecyzować poszukiwania i w efekcie - znaleźć wyjątkowe przedmioty. W DETECT sami jesteśmy praktykami, dlatego w przypadku konsultacji i chęci skorzystania z doradztwa, jesteśmy do dyspozycji naszych klientów. 

Komentarze do wpisu (2)

1 lutego 2022

Szukam instrukcji do MD810

13 maja 2022

Ja posiadam takową instrukcję

Zadzwoń do Nas!:

Telefon: 795 970 990

Email: biuro@detect.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl
;
Sklep internetowy Shoper.pl