Opinie o Nas
Wykrywacz metali dla początkujących. 0
Wykrywacz metali dla początkujących.

Jak działa wykrywacz metali?

Każdy wykrywacz metali ma działanie oparte na tych samych zasadach - niezależnie od tego, czy jest to sprzęt dla początkujących, czy dla zaawansowanych poszukiwaczy. Kluczowym zjawiskiem jest tutaj indukcja elektromagnetyczna. Kiedy wykrywacze metalu zostają włączone, wysyłają fale elektromagnetyczne przenikające w głąb gruntu. Jeśli pole elektromagnetyczne trafi na metalowe obiekty ukryte pod ziemią, odpowiedzą one wysłaniem własnych fal, odebranych dalej przez wykrywacz. Na samym końcu wykrywacz metali zasygnalizuje znaleziony skarb - może być nim moneta, biżuteria, militarne relikty i historyczne pamiątki. Oczywiście w trakcie poszukiwań wykrywacze mogą też zasygnalizować jedynie znalezienie zakopanych gwoździ, puszek, kapsli lub innych śmieci.

Budowa detektora metalu

Jak zbudowane są wykrywacze metalu? Klasyczne rozwiązania mają panel sterujący oraz cewkę, która jest odpowiedzialna za wspomniane wysyłanie i odbieranie fal elektromagnetycznych. Połączone zostały sztycą i kablem. Wykrywacz składa się też z podłokietnika, dzięki któremu operowanie sprzętem jest komfortowe dla użytkownika. W sklepie DETECT proponujemy wykrywacze metalu o wielu funkcjach i trybach pracy. Mamy m.in. detektory wodoszczelne, oraz ze zmienną częstotliwością pracy. Większość wykrywaczy z oferty mają też opcję dyskryminacji, która bazuje na przewodności i właściwościach ferromagnetycznych przedmiotów znajdujących się w ziemi. Oznacza to, że detektory mogą zidentyfikować zakopane rzeczy i odrzucić je, jeśli są bezwartościowe. 

Akcesoria dla początkujących poszukiwaczy metali

Wykrywacze metali dla początkujących spędzają sen z powiek, jednak warto od razu zwrócić uwagę na dodatkowe akcesoria. Podnoszą one komfort i efekt poszukiwania. Wśród najważniejszych artykułów znajdują się na przykład:

  • słuchawki,
  • zestawy bezprzewodowe, 
  • dodatkowe cewki,
  • sita (przydatne podczas poszukiwań w wodzie i na plaży), 
  • magnesy neodymowe, 
  • osłony na wyświetlacz. 

Przed zakupem polecamy zastanowić się nad warunkami i miejscem poszukiwań. Dzięki temu, łatwiej będzie dopasować akcesoria wpływające na sprawność i bezpieczeństwo działania. Swój wybór można też skonsultować z naszym zespołem - nie tylko dostarczamy wykrywacze metalu, ale również jesteśmy praktykami!

Wybierz wykrywacz i ruszaj w drogę!

Wykrywacz metali dla początkujących osób to przede wszystkim okazja do odnalezienia się w nowym hobby. Jeśli złapiesz bakcyla, możesz sięgnąć po bardziej zaawansowane technologie i zgłębić temat działania detektorów. Pamiętaj też, aby zapoznać się z przepisami prawnymi - wykrywanie metali jest w Polsce ściśle regulowane, ponieważ to, co znajduje się w ziemi, należy do państwa.

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Zadzwoń do Nas!:

Telefon: 795 970 990

Email: biuro@detect.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl
;
Sklep internetowy Shoper.pl