Opinie o Nas
Znaleziska wykrywaczem metali w Polsce: 5 najbardziej zaskakujących odkryć 0
Znaleziska wykrywaczem metali w Polsce: 5 najbardziej zaskakujących odkryć

Zastanawiasz się, czy warto spróbować swoich sił w poszukiwaniu skarbów z wykrywaczem metali? Być może przekonają Cię do tego znaleziska wykrywaczem metali w Polsce, które były najbardziej zaskakujące? Jeśli jesteś wciąż niezdecydowany, to nasz artykuł pomoże Ci rozwiać wszelkie wątpliwości.

Wykrywacz metalu – znaleziska na terenie Polski

Poszukiwania przy pomocy wykrywacza metalu to interesujące hobby, które może dodatkowo przynieść wiele korzyści! Miłośnicy takiego spędzania czasu co rusz odnajdują interesujące przedmioty. Co było najbardziej zaskakujące? Prawdziwym hitem okazały się znalezione w marcu monety, których okres datowano na wiek VI p.n.e. Nie sposób wymienić wszystkich interesujących znalezisk, które jednoznacznie wskazywały na swoje starożytne pochodzenie. Monety, elementy ceramiki, tkaniny, a także elementy ze złota – nawet, jeśli nie będziemy mogli spieniężyć swojego znaleziska, to przynajmniej zyska na tym najbliższe muzeum!

Gdzie można chodzić z wykrywaczem metali? Najlepszym rozwiązaniem jest udanie się na miejsca, w których niegdyś odbywały się historyczne bitwy. Mogą to być dzisiejsze pola, krzaki czy nawet brzegi jezior bądź rzek. Dobrze byłoby zrobić research historyczny, który pomoże nam określić odpowiedni do poszukiwań teren. Miejsca wojen czy pomniejszych walk mogą przynieść łupy w postaci nabojów bądź łusek. Gdzie szukać monet w ziemi? Warto brać pod uwagę tereny dawnych szlaków handlowych: mogą one obfitować właśnie w ówczesne środki płatnicze bądź fragmenty tkanin. 

Poszukiwania wykrywaczem metali – niezbędny sprzęt

Aby rozpocząć swoją przygodę z poszukiwaniem skarbów historycznych i doczesnych, należy zainwestować w odpowiedni sprzęt. Nasz wykrywacz metali powinien być dostosowany bezpośrednio do zakresu naszych poszukiwań. Jeśli na przykład planujemy zwiedzać brzegi jezior i rzek, to koniecznie powinniśmy zakupić wykrywacz metali odporny na wodę; do przedzierania się przez lasy, pola i krzaki, wystarczą nam standardowe wykrywacze metali. Szczególnie szeroki wybór tego typu urządzeń posiada w swojej ofercie sklep internetowy DETECT. To firma zajmująca się sprzedażą wyłącznie najwyższej jakości wykrywaczy metali. Warto sprawdzić chociażby takie urządzenie, jak wykrywacz metali Minelab, który jest uniwersalny i można go używać w każdych okolicznościach.  

Gdzie szukać wykrywaczem metali tak, by nie narazić się prawu? Wbrew powszechnej opinii, że poszukiwanie skarbów za pomocą wykrywacza jest dostępne wyłącznie dla specjalistów, nasze działania możemy wykonywać na każdej publicznej i otwartej przestrzeni. Sprawa komplikuje się nieco w przypadku historycznych odkryć. Nie każdy wykopany przedmiot może stać się naszą wartości. Jeśli podejrzewamy, że znaleziony przez nas artefakt może mieć wartość historyczną, wówczas należy zgłosić się do Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków. Nie warto się jednak zrażać takimi zasadami; poszukiwanie za pomocą wykrywacza metali to świetna zabawa, a zarazem interesujące hobby, do której rozwijania gorąco zachęcamy!

Komentarze do wpisu (0)

Zadzwoń do Nas!:

Telefon: 795 970 990

Email: biuro@detect.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl
;
Sklep internetowy Shoper.pl