Opinie o Nas
Co można znaleźć wykrywaczem metali? 0
Co można znaleźć wykrywaczem metali?

Co można znaleźć wykrywaczem metali? 

Nie musisz być wykształconym archeologiem, żeby znaleźć historyczne przedmioty i ocenić okres, z którego pochodzą. Decydując się na wykrywanie metali i szukanie skarbów, masz szansę trafić na charakterystyczne przedmioty:

  • z PRLU - np. cały przegląd monet,  biżuterię i przekleństwo poszukiwaczy tz. “polmosy” czyli nakrętki aluminiowe od napojów wyskokowych,

  • z I i II wojny światowej - mogą to być np. rzeczy codziennego użytku, dawne monety oraz olbrzymi zakres wszelakiej maści militariów (odznaki, odznaczenia, oporządzenie itp.),

  • sprzed XIX wieku i starsze - np. broń białą, przedmioty użytkowe, plomby, okucia, żetony,  dewocjonalia, biżuteria i monety  - miejscem takich przedmiotów jest muzeum (oczywiście, jeśli spełnią one znamiona zabytku lub zabytku archeologicznego), dlatego znaleziska trzeba  zgłosić Wojewódzkiemu Urzędowi Ochrony Zabytków.

Czy wykrywacz metali wykrywa złoto?

Każdy, kto sięga po wykrywacz metali, ma przed oczami skarby w postaci złota. Ale czy wykrywacz metali rzeczywiście wykrywa złoto? Dobre wiadomości są takie, że każdy wykrywacz może znaleźć złoto, a w niektórych modelach da się nawet ustawić tak dyskryminację aby zwiększyć prawdopodobieństwo znalezienia właśnie złotych przedmiotów. Co więcej, Polska położona w środkowej Europie, była przez wieki miejscem wielu walk i częścią szlaków handlowych, dlatego szanse na wykrycie skarbów rosną. Złote przedmioty są najczęściej małych rozmiarów, więc aby je znaleźć, warto wybrać wykrywacze pracujące na wyższych częstotliwościach. 

Gdzie przeprowadzać poszukiwania metali? 

Wiesz już co można znaleźć wykrywaczem metali, ale pozostaje jeszcze pytanie: gdzie szukać? Na rynku są różne rodzaje wykrywaczy metali - niektóre z nich służą poszukiwaniom pod ziemią, inne - pod wodą czy też modele łączące obydwie funkcje Rozbudowane funkcje umożliwiają np. wyłączenie detekcji elementów, które są żelazne. Zanim więc wybierzesz miejsce poszukiwań, zacznij od wyboru odpowiedniego wykrywacza. Pomoże Ci w tym szeroka oferta DETECT i nasze porady. Jesteśmy nie tylko dostawcami wykrywaczy, ale też praktykami!

Skarby mogą zostać wykryte przypadkowo na dowolnym terenie, ale dużo lepiej jest postawić na plan i działanie strategiczne. Zapoznaj się z historycznymi mapami, szukaj starych dróg, skrzyżowań, przepraw przez przeszkody wodne, młynów, karczm, placów targowych, rozpatruj gleby pod kątem ich stopnia zmineralizowania (im mniejszy stopień, tym mniej zakłóceń wykrywacza), wybieraj tereny, na których działo się dużo, które mają bogatą historię i - jeśli masz dostęp do takich informacji - nie były jeszcze zbyt często wybierane przez osoby zainteresowane wykrywaniem skarbów. Pamiętaj, że warto przejść te same miejsca kilka razy, a w celu oswojenia się z nowym sprzętem i poznania jego działania - zakopać w ogrodzie dowolne, metalowe elementy. Pozwól wykrywaczowi je znaleźć i zobacz jak działa Twoje urządzenie. To dobre rozwiązanie na początek każdej przygody z wykrywaczami metali.

Komentarze do wpisu (0)

Zadzwoń do Nas!:

Telefon: 795 970 990

Email: biuro@detect.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl
;
Sklep internetowy Shoper.pl