Opinie o Nas
Czy wykrywacz metalu wykryje złoto? 1
Czy wykrywacz metalu wykryje złoto?

Każdy, kto praktykuje lub chce rozpocząć przygodę z detektorami, prędzej czy później zadaje sobie te pytania. Czy wykrywacz metalu wykrywa złoto? Jakie są na to szanse, jaki sprzęt kupić i czy da się ustawić wykrywacz tak, aby omijał wszystko, co złotem nie jest? Przeczytaj ten tekst i poznaj odpowiedzi!

Wykrywacz metali a złoto - czy możesz je znaleźć? 

Wykrywacz metali może wykryć złoto, a w Polsce jest na to nawet duża szansa. To dlatego, że leżymy w środkowej Europie i na przestrzeni wieków byliśmy częścią szlaków handlowych, ale także areną wojen. Rzeczy zagubione i zakopane można wykryć przy zastosowaniu detektora, który będzie wyróżniał się zaawansowaną technologią - w tym między innymi:

  • systemem inteligentnego namierzania, 
  • wysoką częstotliwością (liczbą fal elektromagnetycznych wysyłanych do gleby), 
  • funkcją dyskryminacji. 

Wykrywacze metali, które mają funkcję dyskryminacji w ustawieniach, ułatwiają znalezienie złota. W niektórych modelach można ukierunkować poszukiwania konkretnie na złoto, w innych wyłączyć z poszukiwań żelazo. Tym samym zminimalizujesz ryzyko znalezienia rzeczy niechcianych. Wysoka częstotliwość pracy jest wskazana ze względu na prawdopodobnie małe rozmiary złotych przedmiotów, a inteligentne namierzanie przyspieszy czas poświęcony na szukanie złota. Więcej na ten temat przeczytasz w naszym tekście Jak ustawić wykrywacz metali?

Jakie złoto możesz znaleźć?

Złote monety, obrączki i biżuteria czy dewocjonalia sprzed wieków to przykładowe rzeczy, które można znaleźć za pomocą detektorów. Pomogą Ci w tym wykrywacze najbardziej znanych i cenionych producentów - urządzenia możesz kupić w naszym sklepie online DETECT. Sprawdź na przykład: 

Czy wykrywacz metalu wykrywa złoto pod wodą? Tak, to możliwe, jeśli detektor jest wodoodporny. Wybierz model dostosowany do pracy pod wodą, jeśli chcesz szukać złota w stawach, jeziorach lub innych zbiornikach. 

Gdzie najlepiej szukać złota?

Plaże, place zabaw i publiczne tereny to dobre miejsca, aby ustawić wykrywacz metali na złoto i zacząć poszukiwania. Jest to działanie legalne, zgodne z obowiązującym w Polsce prawem. Oczywiście, jeśli wśród Twoich znalezisk, znajdą się zabytki, musisz to zgłosić do Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków. To samo dotyczy przedmiotów, których pochodzenia nie jesteś pewny, ale szacujesz ich wartość finansową jako dość znaczącą. Co innego jest, jeżeli chcesz poszukiwać złota w lasach państwowych. W takiej sytuacji musisz uzyskać wcześniej zgodę od Nadleśnictwa. W Internecie dostępny jest wzór formularza, który należy wypełnić i wysłać. To opcja dla pasjonatów historii - zwłaszcza lokalnych. Argument zamiłowania do historii podany w uzasadnieniu zwiększa zresztą szansę na pozytywne rozpatrzenie wniosku i otrzymanie zgody na poszukiwania

Podsumowanie

Dobry wykrywacz metalu wykrywa złoto - i to na terenie naszego kraju. Przed zakupem warto zapoznać się z dostępnymi funkcjami detektora, aby działał on na niskiej częstotliwości, posiadał ustawienie dyskryminacji i inteligentnie namierzał przedmiot. W DETECT proponujemy wykrywacze metali do złota renomowanych producentów. 

Komentarze do wpisu (1)

6 sierpnia 2022

Kupię dobry wykrywacz z eliminacja żelaza ,chodzi głównie o złoto

Zadzwoń do Nas!:

Telefon: 795 970 990

Email: biuro@detect.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl
;
Sklep internetowy Shoper.pl