Opinie o Nas
Ile kosztuje wykrywacz metalu? 0
Ile kosztuje wykrywacz metalu?

Wykrywacz metali - ceny

Cena tanich, ale dobrych wykrywaczy metali to koszt ok. 1000 złotych. Zwykle tańsze rozwiązania - w granicach 500-700 złotych - to detektory dla dzieci. Wykrywacze metali z wyższej półki cenowej dla zawodowców kosztują kilka tysięcy złotych - najczęściej od 1500-4000 tysięcy złotych. 

Wykrywacz metalu dla początkujących

Wykrywacz metali za ok. 1000 złotych jest zazwyczaj sprzętem uniwersalnym, którym można wyszukiwać biżuterię, monety czy relikty na lądzie o zróżnicowanym podłożu. Chociaż należy do tych tańszych detektorów, nie oznacza to wcale jego niskiej jakości. Wręcz przeciwnie - przykładowy detektor Fisher F11 7" ma 3 tryby pracy, 6 poziomów czułości, 4 tony dźwiękowej identyfikacji znalezionych rzeczy i możliwość wyeliminowania niechcianych przedmiotów podczas poszukiwań. 

Detektory dla dzieci

Wśród początkujących pasjonatów znajdują się także dzieci, a ceny wykrywaczy metali dla nich to koszt kilkuset złotych. W naszym sklepie internetowym DETECT dostępny jest np. model Nokta Makro Midi Hoard, który jest wodoodporny i umożliwia szukanie skarbów na głębokości 1 metra pod wodą. Ten detektor polecany jest dzieciom w wieku od 8-12 lat. Wyróżnia się dużą lekkością (waży tylko 880 g), co znacznie wpływa na komfort użytkowania detektora.

Profesjonalne wykrywacze metali

Praktycy z doświadczeniem sięgają zwykle po wykrywacze metali o bardziej skomplikowanej konstrukcji i precyzji działania. Wśród droższych wykrywaczy dla amatorów/profesjonalistów znajdują się na przykład modele:

  • Minelab Vanquish 440 - z cewką w rozmiarze 7x10 cali, co przekłada się na dobre zasięgi. W porównaniu do tańszych wykrywaczy, ma rozbudowane funkcje - w tym np. możliwość większej dyskryminacji niechcianych przedmiotów oraz pracę wieloczęstotliwościową.
  • Rutus Ultima 28 DD- daje możliwość jednoczesnej pracy w trybie statycznym i dynamicznym. Do zestawu dołączona jest wodoodporna cewka. 
  • Garrett Ace Apex Reider - detektor zapewniający szybsze i głębsze działanie, odporny na deszcz, z możliwością ładowania przez USB. Świetnie nadaje się na plaże i do gleb średniozmineralizowanych, czyli m.in. na plażę. 
  • XP ORX z sondą 22 cm HF 9" - wykrywacz metali innowacyjny pod kątem konstrukcji. Wszystkie elementy - tj. cewka, wyświetlacz i opcjonalny pinpointer MI-6 komunikują się bezprzewodowo.

Zakup pierwszego lub nowego detektora - podsumowanie

Konstrukcje, funkcje, ciężar i wszystko co wpływa na jakość i wygodę poszukiwania przedmiotów decyduje o tym ile kosztuje wykrywacz metalu. Tak jak w asortymencie każdej branży - profesjonalne modele są droższe i przeznaczone najczęściej dla zaawansowanych poszukiwaczy. Na początek warto sięgnąć po detektory za ok. 700-1000 złotych. W sklepie DETECT możesz skonsultować swój zakup, skorzystać z doradztwa zespołu praktyków i dopasować wykrywacz metali do swoich oczekiwań. Pamiętaj, że działając na plaży i innych terenach, powinieneś szukać skarbów, a nie zabytków. Na poszukiwania zabytków konieczne jest uzyskanie pozwolenia z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków i to pracownikom tego urzędu trzeba zgłosić znaleziska. 

Komentarze do wpisu (0)

Zadzwoń do Nas!:

Telefon: 795 970 990

Email: biuro@detect.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl
;
Sklep internetowy Shoper.pl